Fejerverkų naudojimo instrukcija


CIVILNIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ ĮSIGIJIMO IR NAUDOJIMO APRIBOJIMAI


    F1 kategorijos fejerverkus gali įsigyti ir juos naudoti ne jaunesni kaip 14 metų asmenys.
    F2 kategorijos fejerverkus gali įsigyti ir juos naudoti ne jaunesni kaip 16 metų asmenys.
    F3 kategorijos fejerverkus, T1 ir P1 kategorijų civilines pirotechnikos priemones gali įsigyti ir jas naudoti ne jaunesni kaip 18 metų asmenys.
    F4 kategorijos fejerverkus, T2 ir P2 kategorijų civilines pirotechnikos priemones gali įsigyti, jas naudoti ir tiekti rinkai tik pirotechnikai.

Pramoginės pirotechnikos priemonės pagal galingumą skirstomos į keturias klases: I klasės – labai mažo galingumo (įvairūs pirotechniniai žaislai ir kapsulės, maži ugnies lankai, konfeti, ugnies fontanai ir kt.), II klasės – mažo galingumo (ugnies geizeriai, petardos, ugnies fontanai, raketos su spalvotais šviesuliais ir sproginėjančiais mišiniais, spalvotų dūmų deglai ir kt., taip pat raketos), III klasės – vidutinio galingumo (petardos, taip pat kiti tik garsą skleidžiantys pirotechnikos gaminiai), IV klasės – didelio galingumo civilinės pirotechnikos priemonės.

Techninės pirotechnikos priemonės skirstomos į tris klases: T0 klasės – skiltuvai, pirotechniniai vulkanizavimo, šildymo paketai, dūmų deglai, kurie dažnai naudojami buityje bei pramonėje, ir kt., T1 klasės – signalinės raketos ir šoviniai, signaliniai dūmų deglai, terminių suvirinimo mišinių paketai, kino filmų gamybai naudojamos priemonės ir kt., T2 klasės – (sprogstamieji įtaisai) raketos ir užtaisai debesims išsklaidyti, gelbėjimo lynams iššauti bei tinklams užmesti skirtos priemonės ir kt.

FEJERVERKŲ NAUDOJIMO INSTRUKCIJOS:

Fejerverkus laikykite sausoje vietoje, orginaliame įpakavime. Niekada nesinešiokite jų kišenėje arba rankinėje. Uždegdami fejerverką, nelaikykite jo rankose. Raketų ir kitų fejerverkų niekada nenukreipkite į žmones, gyvūnus, lengvai užsidegančius daiktus. Raketų skridimo trajektoriją pasirinkite taip, kad krintantys strypelių laikikliai nesužeistų žiūrovų, gyvūnų, nepadegtų pastatų ir pan. Fejerverkus iš įpakavimo imkite po vieną, ir prieš juos uždegdami, įpakavimą vėl uždarykite. Nelaikykite fejerverkų arti ugnies. Žiūrovai turėtų stovėti taip, kad vėjas pūstų į nugarą, atitinkamu atstumu nuo fejerverko, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų. Neleiskite mažesniems vaikams žaisti su fejerverkais, taip pat su jų atliekomis, net ir tada, kai jos atrodo nepavojingos. Geriausia, jei atliekossurenkamos ir sunaikinamos.

 
Dangaus žibintai:

Jūsų saugumui patariame žibintus leisti dviese. Vienas žmogus turi laikyti žibintą, o kitas uždegti liepsną.

    Išimkite žibintą iš plastikinio įpakavimo ir atsargiai, nepažeisdami išskleiskite jį.
    Susukite vielutes kartų ir perkiškite jas per degiklio angą. Išskleiskite vielučių galiukus taip kad jos neiškristų iš angos.
    Žibintą laikykite ištiestomis rankomis, už viršutinės dalies, maksimaliai išskleistą.
    Uždekite vaškinį dagtį. Jo uždegimas trunka apie 10-20 sekundžių.
    Uždegus dagtį laikykite žibintą tol, kol jis prisipildys šiltu oru (tai užtruks apie 1 minutę).
    Kai pajūsite, kad žibintas pradeda kylti, leiskite jam lėtai išsprųsti ir pakylti į orą.

Žibintas yra nedegus ir draugiškas aplinkai. Pagamintas iš visiškai suyrančių medžiagų.

PASTABOS:

    Naudoti tik nevejuotomis ir sausomis dienomis.
    Naudoti toli nuo lengvai užsidegančių objektų pvz.: miškas.
    Nenaudoti tokioje vietoje kur liepsna gali būti interpretuota kaip gaisro signalas arba kitas neigiamas reiškinys.
    Žibintą leisti tik atviroje vietoje, toli nuo oro uostu, pastatų, aukštos įtampos kabelių, stulpų ir pagrindinių kelių. Įvairios kliūtys tokios kaip pastatai, medžiai turi būti nearčiau negu 30 metrų nuo žibintų paleidimo vietos (žibintą negalima leisti pastatų viduje).
    Patartina visuomet šalia turėti vandens gaisro gesinimui.
    Nedeginkite ir neleiskite žibintų su lengvai užsiliepsnojančiais rūbais. Didesniam saugumui patartina muvėti specialias pirštines saugančias nuo ugnies.
    Žibintas neskirtas naudoti vaikams.
    Žibintai turi būti saugomi sausoje aplinkoje.
    Negalima palikti degančių žibintų be priežiūros.
    Sugadinti žibintai negali būti naudojami, kadangi gali sukelti pavojų žmonėms ir aplinkai.


Fakelas (fajeris):                                                                                                                           

Naudoti tik lauke. Padėti pirotechnikos gaminį (fakelą) ant žemės paviršiaus taip, kad dagtis būtų nukreipta į viršų kaip ir nurodo strelytė ant lipduko. Geriausiai fakelą įstatyti į vamzdį. Nuimti apsauginį oranžinį lipduką. Stovint šonų uždegti dagtį ir atsitraukti mažiausiai 8 metrų atstumu.  Fakelas įsidega ne iš karto. Fakelo veikimo laikas priklauso nuo išorinių sąlygų. Dega iki 60-ies sekundžių. DĖMESIO: Nenaudoti, jei pakuotė pažeista. Su degančiu fakelu nesiartinti ir nemesti į stovinčius žmones. Neardyti, nepažeisti gamintojo pakuotės. Laikant, gabenant arba naudojant nebarstyti pirotechninio mišinio. Jeigu fakelas nesuveiks, įšlaukti 15 minučių ir įmerkti į įndą su vandeniu.


Raketos:


    Raketą galima naudoti tik lauke.
    Įsitikinkite, kad virš raketos nėra jokių kliūčių (elektros linijų, medžių ir pan.).
    Padegimo metu virš raketos negali būti jokių jūsų kūno dalių.
    Įstatykite raketą į tvirtai stovintį stovą. Raketa turi stovėti vertikaliai, rodyklėmis į viršų.
    Ištiesę ranką uždekite dagtį ir kuo greičiau atsitraukite ne mažesniu nei 8 metrų atstumu.
    Jeigu raketa po uždegimo nesuveikė, nesiartinkite prie jos mažiausiai 15 minučių.

Nesuveikusią raketą įmerkite į indą su vandeniu.   


Fejerverkų rinkinio (baterijos) naudojimo instrukcija:

Fejerverkų rinkinius paruošė profesionalūs licencijuoti pirotechnikai.

Padėti ant lygaus paviršiaus, naudoti tik lauke, atvirose vietose, (ypatingai sausros metų) ne mažiau kaip 50m. nuo pastatų, sausos žolės ar kitų lengvai užsidegančių medžiagų. Ištiestos rankos atstumu padegti degiklį ir atsitraukti saugių atstumų 30-50m. Nesuveikus baterijai, prieiti galima tik po 10 min. Iššauta baterijų komplektą pagal galimybę užpilti kibiru vandens.

Draudžiama:

Laikyti padegus rankose ir arti žmonių.

Niekada nedėkite fejerverkų į stiklinį ar metalinį indą.

Jokiu būdu neardykite ir nemėginkite uždegti panaudoto.


Petardos:

Naudoti tik lauke. Padėti gaminį ant lygaus paviršiaus. Ištiesę ranką uždekite dagtį ir kuo greičiau atsitraukite ne mažesniu nei 25 metrų atstumu. Jeigu po uždegimo nesuveikė, nesiartinkite prie gaminio mažiausiai 15 minučių. Nesuveikusi gaminį įmerkite į įndą su vandeniu.


Konfeti:

1.Paimti patranką į kairę ranką nukreipiant į viršų,
kad galas patrankos būtų virš galvos lygio.
2.Dešine ranka pasukti apatinę vamzdžio dalį
į kairę pusę.

DRAUDŽIAMA:
1.Naudoti šalia elektros perdavimo laidų.
2.Nukreipti vamzdį į žmonių arba gyvūnų pusę.


Bengališkos ugnelės:

Rekomenduojame naudoti lauke. Naudoti po vieną. Laikyti ištiesus rankas už nepadengtos vielos galo. Neįkvėpti dūmų. Draudžiama kabinti ant eglučių ir nenaudoti šalia lengvai užsiliepsnojančių daiktų. Baigus degti, ugnelę įmerkti į vandenį arba sniegą, kad visiškai atvėstų.